Тамада Львів

Дешевий і дорогий тамада у Львові або вартість послуг тамади у Львові

вартість послуг тамади у Львові, ціни за тамаду, відгуки про роботу тамади, хто хороший тамада, ціна за послуги тамади, ціновий прайс тамади, райдер тамади, скільки коштує весілля у Львові, вартість весілля у Львові, бюджет весілля, ціни на тамадуОтже про дешевих і дорогих ведучих. Спробую викласти свої міркування стосовно вартості послуг чи, точніше, гонорару ведучого. Не будемо фантазувати і придумувати різні неправдоподібні ситуації, а візьмемо за основу звичайне весілля. Чому один ведучий може “коштувати” 1500 грн. за вечір, а інший 7500? Чому така величезна різниця? Звідки береться ця “космічна” ціна? Для того, щоб дати відповідь на це запитання, спробуємо розібратися з чого вона формується.


Отже, ведучі використовують дві схеми оплати. Перша – ведучий називає стартово невисоку ціну і пропонує додаткові послуги. Тобто, гонорар ведучого – 2000 грн., а ще додатково вартість оренди технічного забезпечення – 500 грн, додатково гонорар звукооператора (професіонали завжди працюють тільки зі своїм звукооператором.) – 500 грн., окрім цього транспортні видатки – 200 грн., а якщо ви захочете щоб ведучий працював після 24.00 – кожна додаткова година плюс 200 грн. Підсумували? А ще чув про такі випадки що ведучий на свій гонорар проводить умовно 6 конкурсів, а кожен додатковий конкурс коштує 200 грн. Майже як у банку з прихованими платежами. Не радив би мати справи з такими ведучими – ніколи не знаєш кінцевої суми “до оплати”.


Друга схема оплати – ведучий називає повну суму гонорару – умовно 3500 грн – куди включено все. Бо насправді професійний ведучий організовує та проводить свято, в комплексі, а не заробляє на додаткових послугах. До цієї суми, як правило, не включені вартість призового фонду для конкурсів і вартість певних додаткових елементів (наприклад, ви захотіли щоб ведучий був у костюмі Богдана Хмельницького, тоді прокат такого костюму буде оплачуватися додатково). Ця схема, як на мене, є чеснішою і відкритішою. Я використовую її.


Чому так дорого? Звідки береться ця цифра? За всіх ведучих говорити не буду, розповім на власному прикладі. Отже, гонорар ведучого складається з досвіду (одним з перших запитань до ведучого є приблизно таке “- А як давно ви працюєте?” Думаю мало хто ризикне замовити послуги ведучого, якщо він скаже що то буде його перший раз.), іміджу (так з іміджу, це ж головне за чим ви його обираєте. Розпитуєте про ведучого знайомих, читаєте в неті, питаєте в представників суміжних професій (фотографів, відео операторів, ді-джеїв, музикантів, адміністрації ресторанів ) та шукаєте відгуки в пресі.), професіоналізму (ви завжди поцікавитесь скільки весіль чи інших свят провів ведучий і в кого він проводив), репертуару (тобто що він зможе запропонувати для вашого свята, які конкурси, який сценарних хід і які стилізації використає, як в цілому планує організувати свято), зовнішнього вигляду (ведучий повинен мати представницький вигляд, а не ходити в засаленій футболці і порваних кедах). Окремо варто звернути увагу на реквізит. Він буває постійним (планшетки, зав’язки для очей, м’ячі, кеглі, обручі, реквізит для фокусів і так далі) і разовим, тобто таким, котрий під час конкурсу нищиться (надувні кульки, свічки, паперові заготовки і так далі). Професійний ведучий завжди використовує якісний, перевірений реквізит. Отже, окрім нефінансових витрат, ведучий інвестує в реквізит і зовнішній вигляд. Тепер поговоримо про технічне забезпечення. Думаю вже непотрібно говорити про наявність мікрофону (бажано бездротового), я привожу зі собою завжди мінімум три бездротових мікрофони. Якісний бездротовий мікрофон коштує починаючи від 400 американських доларів. Окрім цього завжди повинен буди носій для фонограм – це або MD дека, або ноутбук. До технічного забезпечення також відносяться мікшерні пульти, комбіки, підсилювачі, акустичні системи і т .д. На найменше свята я привожу зі собою апаратури приблизно на 5 000 доларів, в середньому на 7 000 – 8 000 доларів. Амортизаційні витрати на це все враховуються при формуванні гонорару. Тепер про гонорар звукооператора. Для чого він взагалі потрібен? Справа в тому, що кожен ведучий використовує в своїй роботі багато різноманітної музики, фонограм, підкладок, заставок і т. д. , кожного разу пояснювати музикантам чи ді-джею що саме і коли потрібно включити – непрактично. Краще мати постійного звукооператора, котрий не тільки знає коли і що включити, але й імпровізує разом з ведучим. Окрім цього він відповідає за якісний звук з мікрофонів (щоб було достатньо добре чути голос тостуючих і мікрофон і музичні підкладки не навантажували) і професійне звучання всіх фонограм. Ця людина має бути професіоналом своєї справи. І ще одним пунктом витрат ведучого є транспортні послуги, адже це все потрібно якось довезти в місце проведення свята і звідти вивезти. Звичайно, важко говорити про всі нюанси формування гонорару всіх ведучих, але, думаю, основні моменти я висвітив.


Ведучий за 1500 гривень! Тепер, коли ми з вами вияснили як формується гонорар ведучого, спробуємо зрозуміти що собою являє ведучий за 1500 гривень. Отже, тут можливі два варіанти: або ви отримуєте купу додаткових прихованих платежів, або про якісне технічне забезпечення, звукооператора, якісний реквізит, можна забути. А ще гірше якщо за таким “антикризовим” гонораром ховається непрофесіонал, котрий з легкістю зіпсує вам свято.
Загальна середня вартість весілля сягає приблизно 50 000-100 000 гривень. Гонорар ведучого в середньому складає близько 4-6% від цієї суми. То чи варто економити 2000-3000 гривень і запрошувати дешевого ведучого?


Оскільки з усім вищесказаним повністю погоджуюсь і додати практично немає що, подаю повний передрук з «Блогу бувалого тамади» Романа МетельськогоОбновлен 22 мая 2016. Создан 21 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Украина онлайн