Тамада Львів

Весільні прикмети

Весільні прикмети 

Для того щоб бути щасливою в шлюбі, наречена в день весілля повинна поплакати.

Не можна нареченому і нареченій дорогу переходити, щоб не позбавити їх удачі в житті. Якщо існує небезпека, що хтось може перейти дорогу молодятам навмисне або випадково, то свідок і свідок повинні йти трохи попереду (на півкроку) молодих.

Нещастя спіткає молоду пару, яка оголошує про майбутній шлюб в кінці одного кварталу року, а вінчається на початку наступного.

Якщо хто-небудь із родичів або самі молоді чхнути з ранку в день весілля, наречена буде щаслива в заміжжі.

Якщо до дня одруження наречена побачить себе в дзеркалі в повному весільному вбранні, то її спіткає невдача. Щоб цього уникнути можна приміряти весільне вбрання, наприклад, без однієї рукавички.

Щоб заміжжя було вдалим, вранці в день весілля наречена не повинна бачити нареченого. Нареченій слід ночувати перед весіллям або в будинку батьків, або в іншій кімнаті, якщо молоді вже живуть разом. Якщо до одруження молоді живуть окремо, то наречена повинна побачити нареченого вже повністю одягненою до весілля.

Виходьте заміж після полудня. Такі шлюби вважаються більш вдалими і довговічними.

На весілля наречена повинна надіти що-небудь старе, що-небудь нове, що-й чуже, що-небудь блакитне, наприклад блакитну стрічку. Вважалося, що це є знаком її любові і вірності. Під старим мається на увазі якийсь подарунок від матері. Він символізує мир і мудрість у заміжжі. Чуже - цю річ можна взяти у заміжньої жінки, щасливою в шлюбі з благословенням на хорошу сімейне життя.

Наречений з нареченою у весільний день не повинні фотографуватися окремо. Це може призвести до розлучення. / Ангеліна Ободзинському /

В день весілля мати нареченої передає дочки сімейну реліквію. Цей предмет наречена повинна тримати при собі, щоб забезпечити своїй родині благополуччя.

Не варто виходити заміж у зеленій сукні. Зате стара взуття на нареченій принесе удачу в сімейному житті. Саме тому за день-два перед весіллям рекомендується походити в новому взутті, приготовленої до весілля.

Перед відправленням на одруження наречена, яка бажає, щоб її сестри швидше вийшли заміж, повинна злегка потягнути за скатертину на столі.

Щоб не відвели коханого, розумна наречена не повинна дозволяти подрузі ставати попереду себе перед дзеркалом. Це ж відноситься і до молодого.

Той з майбутнього подружжя довше проживе, у кого під час вінчання свічка залишиться довшим.

Якщо в день весілля ламається каблук, сімейне життя буде "скакати".

Коли молоді із ЗАГСу підходять до святкового столу, старший член з будь-якої сім'ї повинен тричі обвести молодих навколо столу. За слов'янськими традиціями це символізує вічний зв'язок чоловіка і дружини.

Після одруження (вінчання) молодим потрібно заглянути в одне дзеркало - це має принести удачу.

Погана прикмета - впустити обручку перш, ніж надягти його на палець. Якщо ви все ж таки впустили кільце, то через нього протягують ниточку, яка повинна бути заздалегідь заготовлена свідками і яка збере на себе погані прикмети. Після цього кільце можна одягти. Ниточку після закінчення реєстрації потрібно спалити, сказавши при цьому: "спалиш вогонь всі мої біди і печалі". Спалює ниточку той, хто впустив кільце.

Наречена не повинна брати порожню коробочку з-під кілець, після того, як наречений надів їй обручку. Зазвичай її бере подруга нареченої, яка бажає швидше вийти заміж. Існує повір'я, що та дівчина, яка візьме коробочку з-під обручок, вийде заміж наступною.

Обов'язково розбийте перший келих з шампанським на щастя.

Щоб не сваритися у шлюбі, молоді розбивають тарілку і разом переступають через осколки.

Наречена не повинна одна переступати поріг нового будинку. Чоловік повинен перенести її на руках. Тоді молоду дружину в новому будинку все життя будуть "на руках носити". Прикмета не діє в тому випадку, якщо молоді вже живуть разом у будинку, в який приходять після одруження.

Зустрічаючи молодих із ЗАГСу, свекруха зі свекром підносять їм хліб-сіль. Кожен з молодят повинен відкусити шматок пирога, не торкаючись до нього руками. Той, хто відкусить більший шматок, той і буде головою сім'ї.

Улюблена традиція всіх наречених: після закінчення весільної церемонії наречена стає спиною до гостей і кидає через голову свій весільний букет. Тій дівчині, яка зловить букет, належить швидка весілля. Як варіант, гостям можна встати в коло і чекати, поки наречена з закритими очима навмання кому-небудь не вручить свій букет.

Після цього обряду новоспечений чоловік знімає з ноги своєї дружини підв'язку і також кидає за спину. Той, хто піймає підв'язку, раніше за всіх знайде супутницю життя.

Дуже важлива прикмета. Виходити заміж потрібно обов'язково в туфлях, щоб був закритий носок і п'ятка - щастя з будинку не витече. Ні в якому разі не в босоніжках - розійдетеся. Туфлі без застібок - легке народження дитини.

 

                                                     *********************

 

Осінь споконвіку в народі вважалася найвдалішим часом для одруження. Справи закінчені можна і погуляти! Зараз мало хто враховує старовинні канони, але познайомитися з весільними прикметами все одно цікаво. У душі ми, жінки, все-таки в прикмети віримо. І хоч не можна ручатися, що, зігравши весілля за всіма мислимими правилами, молоді житимуть як в казці, намагаймося, щоб на нашому весіллі все було «по науці».

Обручки міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.

Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля повинен покласти в правий черевик монету, яка потім зберігається як сімейна реліквія!

І нареченому і нареченій потрібно закріпити на одязі англійську булавку головкою донизу від зглазу. Нареченій на поділ плаття (зсередини), нареченому, там де бутоньєрка, але так, щоб шпильку не було видно.

Наречена повинна в день весілля надіти на себе щось нове, щось з « чужого плеча» ( окрім фати, рукавичок і природно, нижньої білизни, панчох), щось ношене. Повинна зробити на подолі плаття або в іншому невидимому для очей місці пару стібків, бажано синіми нитками (від зглазу). Взуття повинне бути із закритими носами.

Перед вінчанням наречена повинна трохи поплакати, брак буде щасливим. Краще всього, якщо ці сльози будуть від наставних слів батьків, а не через якісь накладки або проблеми.

Коли наречена відправляється до церкваи/загсу, мати передає дочці сімейну реліквію: кільце, хрестик, брошка, браслет і ін., щоб ця річ знаходилася з нею при вінчанні, оберігаючи її.

До моменту вінчання/реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок або в платті, але без фати.

Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. У екстреному випадку можна дати потримати букет нареченому або матері. Лише на весільному банкеті можна поставити його на стіл перед собою, а увечері слід узяти його до себе в спальню. Вважається: випустиш букет і щастя може злетіти як птах.

Після того, як наречена відправилася з будинку на вінчання/реєстрацію, потрібно хоч би символічно помити підлогу, щоб нареченій було легше увійти до чоловікового будинку. Краще всього це зробити її матерів. 2-3 хвилини весільний кортеж цілком може почекати!

При виході з будинку на вінчання або реєстрацію бажано, щоб на нареченій була вуаль від зглазу. Коли вона увійде до ЗАГСу або до церкви, при бажанні вуаль можна відкинути.

Після того, як наречений надів нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під кілець або тарілочку, на якій вона лежала. Коробочку краще узяти незаміжній подрузі або другу.

В день вінчання батьки повинні стежити, щоб ніхто із сторонніх і гостей не поправляв одяг на молодятах.

Молодята повинні весь час триматися разом, щоб ніхто не пройшов або не встав між ними. Щоб союз був непорушний!

Вінчальні свічки наречений і наречена повинні задути одночасно, до довгого спільного життя.

Після вінчання молоді повинні заглянути в одне дзеркало до успіху, до дружного і щасливого життя.

При виході з церкви/загсу потрібно обсипати молодих крупою: рисом, пшоном або зернами пшениці до життя в достатку.

Молодим не можна їхати на банкет прямою дорогою. В народі говорять, що треба ввести в оману нечисту силу, а тому маршрут вибирають складний. До речі, в деяких країнах до заднього бампера прив'язують порожні консервні банки, щоб бринькали по дорозі і відлякували всяку нечисть.

Коли молоді під'їжджають до місця святкування весілля, машина повинна голосно сигналити. Це також відноситься до відлякування нечисті, від лихого ока.

Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом і небагато з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми обов'язково повинні знов з'єднати їх підвести один до одного.

Весільний торт розрізає наречена, жених підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком жених кладе на тарілку своєї судженої, наступний шматок наречена підносить нареченому. Потім вже гостям. Ця прикмета до взаємної згоди і допомоги один одному.

Подружкам нареченої і іншим незаміжнім пані, охочим зловити букет нареченої, замість дарованого нареченим букета потрібно кинути замовлений наперед альтернативний, або « фальшивий», букет, який трохи схожий на букет нареченої.

Щодо традиції зняття фати. Зазвичай з гостей вибирається молода пара і вони стають як би « нареченим» і «нареченою». Дівчині, передбачуваній молодій, надягають фату, зняту із справжньої нареченої, і бутоньєрку нареченого надягають уявному нареченому.

Так от, з фатою і бутоньєркою розлучатися не можна! На цей випадок і придумали кидати альтернативний букет. Фата і бутоньєрка зберігаються удома як сімейна реліквія, і коли народжується в сім'ї первісток, фатою, наприклад, накривають малюка, коли він хворіє, або вішають над його ліжечком від зглазу.

Готуючи молодожонам ліжко в першу шлюбну ніч (це може зробити близька заміжня родичка), подушки укладають так, щоб стикалися розрізи наволочок. До дружного життя.

Як на мене — якщо дотримуватись усіх цих прекмет, то саме свято перетвориться на якесь театральне дійство, тому пропоную всім вірити лише в хороші прикмети, а на все інше незвертати уваги, бо головне в цій справі — кохання!

 

                                                     *********************

Ще задовго до весілля, навіть задовго до зустрічі з судженим молоді дівчата намагалися заглянути в майбутнє, шукали різні прикмети, які, як їм здавалося, можуть хоч би натякнути на неминучу долю. У минулому, в Різдво, в святочні дні, вночі проходили ворожіння. Пам'ятаєте, в Жуковського:

Раз у водохресний вечорок
Дівчата ворожили:
За ворота черевичок
Знявши з ноги, кидали.

Вважалося, що носок кинутого черевичка показує сторону, звідки чекати нареченого.

Ворожіння були всілякими, але завжди несли один і той же символ - заміжжя. Наприклад, ставали спиною до стесу дрів і, зажмурюючись, витягували яке-небудь поліно. Обмацували його і, виявивши гладку поверхню, раділи: жених буде красивий. Якщо ж поліно товсте і з гладкою кіркою - багатий, ну, а якщо кірка поліна шорстка, чекай жениха непривабливого. Або ворожіння по кільцях: у сито з крупою клали різні кільця, зібрані в рідних і знайомі. Дівчина запускала руку в це сито і разом з крупою витягувала яке-небудь колечко. Якщо кільце було мідне, то це вказувало, що майбутній жених буде бідним, якщо срібне - молодець з хорошої сім'ї, золоте - вийдеш заміж за купця, кільце з каменем - за пана. Якщо ж в жмені крупи кільця не виявилося, доведеться почекати: цього року вийти заміж не удасться. Було і так, що дівчата, веселячись, юрбою йшли до ополонки. І там. де неглибоко, діставали з дна камінчик. Гладкий камінчик вказував на те, що нареченого чекати красивого, якщо ж попадався шорсткий камінчик, то жених буде негарним. Ці ворожіння проходили в жартівливій, ігровій формі.

Прикмети поширювалися і на обряд сватання. Вважалося, що настільки відповідальну справу не слід затівати в середу або п'ятницю, а тим більше 13 числа. Свати, входивши в будинок. повинні були непомітно доторкнутися до одвірка. Аби сватання було успішним, свати після запрошення господарів, прагнули сідати під стельову балку.

Під час оглядин батьки нареченої прагнули приїхати в будинок молодого несподівано. Але сім'я молодого до цього візиту вже готувалася. Не заборонялося навіть "пустити пил в очі": виставити напоказ не лише своє, але узяте у сусідів "багатство": ковдри, шуби, доріжки, завіски і так далі. Молодик з батьками виходив на крильце, аби влаштуати раду, визначити - чи підходить йому наречена? Коли молодик повертався, йому підносили стакан меду. Якщо він його випивав, значить, наречена йому сподобалася. Якщо ж ні, то молодий повертав стакан, ледве його пригубивши.

 Радять: перед весіллям наречена повинна поплакати, розлучаючись з дівочим життям. Для таких сліз до того ж і проводиться дівич-вечір. "Не поплачешся за столом - поплачешся за стовпом" - говорить народна мудрість. І перед весіллям обов'язкова лазня: не лише для того, щоб з'явитися перед чоловіком у всій своїй чистоті і красі, але і "змити" колишнє життя, "дівочі гульні", "прохладушки".

 Спостереженню і пророкуванням піддається і погода під час весілля. Відмічено. що сніг і дощ в день весілля, не дивлячись на незручності і засмучення (як би не підмочити вінчальні вбрання!), зовсім непогано. По прикметі - молодим жити багато! Непогані прогнози і в дощову погоду. Але якщо на дворі - бездоріжжя, то і весіллю бути безпутним. Отже, молоді, мрійте про яскравий, красивий сонячний день!

Чимале значення для щасливого сімейного життя має і пору року. Відомо, що в травні одружуватися - століття маятися. Не можна і під час сінокосу - потрібно працювати. Кращий час для весілля - Покрів і весільні тижні. Назвемо декілька дат (за православним календарем), в які вінчання не здійснюється:

З 28 листопада по 6 січня - Різдвяний піст;
З 7 січня по 20 січня - Святки
З 14 серпня по 27 серпня -- Успенський піст
14 жовтня - Покрів "Пресвятої Богородиці"
а також 14 січня, 19 січня, 15 лютого, 7 квітня, 10-11 вересня, 21 вересня, 26-27 вересня - в значні релігійні свята.

                                                    **********************

Ось, нарешті, близький довгоочікуваний день весілля, про яке стільки мріялося. Коли в житті людини назріває більш-менш серйозна подія, мимоволі виникають побоювання, що щось може піти не так, як планувалося. Коріння цих страхів йдуть у ті далекі часи, коли люди з побоюванням ставилися до всього, що їх оточувало, і намагалися убезпечити себе, вживаючи для цього в першу чергу свою спостережливість. Знайти зв'язок між причиною і наслідком не завжди просте завдання. До того ж не можна забувати про виключення з правил. Проте, деякі застереження дійшли і до наших часів чи то у зв'язку з консервативністю людської психології, то чи вироблені століттями прикмети виправдовували себе занадто часто. Отже, прислухайтеся до добрих порад, а потім вирішуйте, що робити. Навіть якщо поки що все гаразд і розставанням не пахне, все-таки ні в якому разі не даруєте один одному своїх фотографій (показувати не забороняється). Теж саме стосується не безневинні жовтих квітів і підступних наручних годинників. Такі подарунки обіцяють швидку розлуку. Тепер ви попереджені, а значить озброєні. Однак, не варто заспокоюватися на досягнутому. Попереду ще маса підводних каменів. Якщо ви до цих пір не заміжня (не одружені) зверніть увагу на свій стіл! Напевно, вам доводиться частенько тулитися на самому куточку столу. Ось де криється реальна небезпека - 7 років холостий життя забезпечені. Однак це ще та паличка з двома кінцями. Деякі пропалені знавці життя стверджують, що на розі сидіти дуже навіть корисно. Мовляв, друга половина буде зі своїм кутом (житлом), а, значить, на ваш зазіхати не стане. А мудрі китайці в принципі вважають неблагополучною будь-яку кутасту меблі, тому краще позбудьтесь неї мерщій і купіть нову. Нарешті, ви подолали всі перешкоди і не дивлячись на всі злі чари, подали заяву в ЗАГС. На цьому ваші муки ще не скінчилися. Наречені, для вас зараз кажу! Туфлі на весілля потрібно надягати старі, багаторазово перевірені. І мозолів НЕ натрете, і щастя вам буде. А якщо вже старі туфлі зовсім не поєднуються з весільним платтям, нічого не вдієш - доведеться купувати нові. Але тепер виникає нова проблема. Весільні туфлі слід зносити до дірок після урочистості, незважаючи на те, наскільки комфортно ви себе в них відчуваєте. І передоручити таку важливу справу нікому не можна, інакше щастя від вас втече. З сукнею теж не легше. Кожна наречена знає, що наречений не повинен бачити її в день весілля до одруження. Теж саме стосується сукні. Якщо наречений без ентузіазму ставиться до вибору весільного плаття, то замість того, щоб ображатися, наречена повинна бути вдячна йому. Адже він не повинен бачити сукні ні за яких умов, крім як на самій весілля. Нареченій не завадить перед весіллям поплакати на доріжку, інакше не уникнути сліз в шлюбі. Виплакати сльози краще до накладення макіяжу, навіть якщо ви використовуєте саму професійну косметику. Довго плакати теж не варто, кому сподобається заплакану наречена? Але пущі всього зосередьте вашу увагу на кільцях. Якщо вони раптом загубляться - чекай біди, розлучення не за горами. Навіть якщо кільце не загубилося, а просто впало під час церемонії одруження, результат буде тим же. І наостанок хочеться побажати, щоб вам все життя було «Гірко»!

 

                                                     **********************

 

У кожного з нас рано чи пізно буває в житті така подія, як-от весілля й вінчання. Аби все пройшло добре і щоб було щасливим подружнє життя, пропонуємо вашій увазі прикмети, які дійшли до нас від наших предків. Зважаючи на них, ви зможете захистити себе і своїх дітей та внуків, або й просто друзів, від можливих неприємностей.

 

Перед вінчанням батьки повинні благословити своїх дітей на щасливе та довге сімейне життя, оскільки батьківське благословення має велику силу.


Під час вінчання нареченим не можна обертатися назад — це до розлучення.


Вінчальні свічки наречені мусять запалювати самостійно від лампадок чи свічок, які горять перед іконами.


Під час обряду вінчання ні в якому разі не допускайте, аби між нареченими хтось пройшов. Це роблять для того, щоб сімейне життя у молодого подружжя було тривалим.


Після вінчання в церкві, коли наречені приїжджають додому, спочатку вони мають поцілувати ікону, потім — батьків, а вже згодом — хліб-сіль.


Обручки намагайтеся одягати неквапно, аби жодна з них не впала (шлюб буде нетривалим).


Наречена під час вінчання не мусить упустити свою хустинку, аби її чоловік довго жив і не хворів.


Після вінчання обручки конче треба носити на руках. У жодному випадку в майбутньому не можна переплавляти їх для виготовлення сережок, хрестиків, прикрас — це призведе до розпаду шлюбу.


Повторно вінчатися в церкві не можна до смерті одного з подружжя.


Перед вінчанням слід обов’язково причаститися, відстояти службу в церкві.


Перед тим як іти до загсу чи на вінчання до церкви, неодмінно треба в сукню чи сорочку повтикати шпильки, аби під час весілля наречених ніхто не міг зурочити.


Якщо ваша обручка тріснула — чекайте неприємностей.


Після вінчання молоді повинні разом глянути в дзеркало — це принесе успіх.


Якщо наречені вирішили вінчатися, мати нареченої повинна дати якийсь сімейний талісман (обручку, сережки, годинник). Цей предмет вона мусить тримати при собі від моменту вінчання до святкового столу.

 

Після вінчання, виходячи з церкви, наречені мають зберігати мовчання — чим довше, тим краще.


Коли наречена виходить із церкви, хтось із родичів розбиває яйце: бажає легких пологів та діток.


Якщо під час вінчання чути подзвін — це на щастя.


Не можна виходити заміж чи одружуватись, якщо не минув рік після смерті батька або матері.


Бажано не одружуватись у високосному році та в травні.


Поки не посватають дівчини, хлопець мусить нікому не називати її ім’я.


Найкращий день для сватання — п’ятниця.


Коровай на весілля печуть спеціально дібрані жінки — ті, які добре живуть у шлюбі. Не допускають жінок-удовиць та розлучених.


Якщо хтось із молодят народився в суботу і в цей день одружуються, можуть бути проблеми з народженням дітей.


Рушник, на який ставали наречені під час весільних обрядів, нікому не можна давати.


Білу весільну сукню наречена одягає тільки тоді, коли вперше виходить заміж.


Шишки, які печуть на весілля, не дають стороннім.


Батьки зустрічають наречених з іконою, якою благословляють дітей. У подальшому житті ця ікона стає оберегом родинного затишку.


Перш аніж наречені сядуть за святковий стіл, конче треба перевірити, щоб на стільцях та під ними (де сидітимуть молоді) нічого не було насипано аби налито.


Молодим не можна дарувати ножі та виделки.


Не можна, щоб на весіллі були присутні дівчата з розпущеним волоссям, аби не внести тугу в сімейне життя.


Нікому не можна давати скатертину, що нею був накритий весільний стіл, за яким сиділи наречені.


Аби зберегти наречених від навроків, у взуття їм кладуть листя горобини, а в кишені — плоди.


Не засилають сватів у середу і в суботу.


Нареченій не можна одягати все весільне вбрання до весілля. Якщо вам конче треба поміряти, якоїсь частини убору не надягайте.


Несподіваний дощ або сніг у день весілля — бути молодій сім’ї заможною.


Нареченим не можна переходити дорогу.


Весільний вінок наречена обов’язково залишає собі.


Якщо у молодої на весіллі ламається каблук, сімейне життя «кульгатиме».


Наречена не мусить сама переступати поріг дому, в якому вони житимуть із чоловіком: або переступають разом, або він переносить її через поріг на руках.


Молодят тричі обводять навколо столу на щастя перед початком весільного застілля.


Аби шлюб був вдалим, наречена мусить одягти щось старе, щось нове, щось чуже і щось блакитне.

 

Наречені не повинні фотографуватися в день весілля окремо одне від одного, аби не розлучатися.


До весілля наречені не мусять дарувати фотографії одне одному.


Поки наречені не зареєструють шлюб, ніхто не повинен близько підходити до них і надто ж поправляти на них одяг.


Уважають, що по середах та п’ятницях не треба планувати весільних справ.


Аби наречені не зраджували, не можна, щоб у їхньому ліжку спали інші.


Наречений не має бачити весільну сукню до весілля, не повинен зустрічатися з нареченою напередодні весілля. З моменту, коли наречений приїхав за нареченою і до одягання обручок у церкві чи в загсі молоді повинні бути нерозлучно разом, аби між ними ніхто не ходив і не стояв.


Аби подруги не спокусили коханого, нареченій не можна разом з ними дивитися в дзеркало, особливо, якщо подруги стоять попереду нареченої.


Перший келих із шампанським наречені розбивають на щастя.


Після весільної церемонії наречена стає спиною до гостей і кидає через голову весільний букет. Яка дівчина зловить його, та й швидко вийде заміж.


Якщо у нареченої на весіллі розірвалася сукня, буде зла свекруха.


Погана прикмета, якщо наречена загубила рукавички або перед весіллям розбила люстро.


Якщо під час реєстрації шлюбу в молодої свербітиме ліва долоня, будуть заможними, якщо права — в домі завжди буде весело.


Подруги молодої після весілля не мають мити посуд, аби не посваритися з подружжям.


Нареченим не можна їсти однією ложкою — будуть невдо-волені одне одним.


Після того як наречені обмінялися обручками, молодій не можна брати до рук порожню коробочку від обручок. Зазвичай цю коробку бере дівчина, яка мріє про заміжжя.


Не можна нікому давати весільні обручки для примірок: доля буде нещасливою.


Аби нареченій добре жилось у шлюбі, заміжня і щаслива у шлюбі подруга в день весілля одягає їй сережки.Обновлен 30 июн 2013. Создан 23 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Украина онлайн